OGAE ogae song contest OGAE SONG CONTEST 2021

OGAE SONG CONTEST 2021: ЕКСЛЮЗИВНЕ ІНТЕРВ’Ю ПРЕДСТАВНИКІВ УКРАЇНИ – ДУЕТУ TOBIZDA

Нещодавно серед спекотного літнього дня, серед звичної метушні, серед купи інфоприводів на всіх нас звалилось дещо неймовірне, а для когось і неочікуване – прем’єра нової пісні від яскравої парочки у складі Невгамовної Монро та Льоши Донцова. Наші читачі знають обох, то ж представляти їх зайвий раз – це, майже, неповага до артистів. Але прем’єра пісні викликала купу запитань, тим більше, що їх зухвалий дует тепер має офіційну назву –  TOBIZDA. Що воно таке, яким боком тут Євробачення і чи зізнаються вони, нарешті, в тому, що є парою – читайте в нашому ексклюзивному інтерв’ю.

Отже, колеги, по-перше, вітаю вас із прем’єрою. Минуло кілька днів і я бачу неабияку увагу до пісні. Це ви після успіху вашого «Капітана» зрозуміли, що треба продовжувати, чи це був стратегічний план? Чи просто після чергового келиха “аперолю” щось стукнуло в голову?

Донцов:

-Це було шампанське!

Монро:

-Як показує наша реальність, безглуздо планувати будь-що на далеку перспективу. Максимум – тиждень, ну… місяць. Але у нас дійсно є бажання, сили і ідеї для того, щоб записати ще кілька треків, аби зібрати адекватну програму для виступів. Бо ми бачимо, що в суспільстві і серед потенційних глядачів на подібну творчість є запит.

І ви не боїтесь вкладати в це власний час та гроші, якщо вже ми говоримо про нашу з вами “ковідну” реальність?

Монро:

-Ми нічого не боїмось. Незайманість ми вже втратили, а честь завжди при нас. А наразі ми просто хочемо охопити якнайбільше слухачів нашим свіжим треком #яХочуТрамПамПа

Добре, а інші ваші потенційні треки ви теж будете робити в такому ж дусі? Впевнений, що своєю творчістю ви намагатиметесь нести, може, і не буквальну іронію, але все ж вкладатимете певний сенс.

Монро:

-Це буде відносно якісна музика. Якщо зараз взагалі можна говорити про стандарти якості, про якісь норми…

Тоді таке питання: що для вас є якість?

Донцов:

-Перш за все, пісня має подобатись нам. Бо поняття “якість” у кожного своє. Для когось загалом популярна музика – це щось вторинне, несмачне. А для когось тільки джаз є мірилом якості.

Монро:

-Для когось вокал в три октави – це ознака якості…

Донцов:

-Якщо б ми почули трек #ЯХочуТрамПамПа деінде – посміхнулись. Чим не показник якості?

Монро:

-Якщо б я почула десь трек #яХочуТрамПамПа, наприклад, на якійсь вечірці, то я б побігла танцювати. Принаймні, ніжкою би топнула. А моє стегно перестало б підкорюватись свідомості.

Якщо ви будете бачити, що трек, над яким ви працюєте, має всі шанси стати стовідсотковим хітом, але вам він не буде подобатись, ви будете готові його випустити?

Донцов:

-Однозначно – ні.

Монро:

-Нам має подобатись все: від звуків, візуального ряду до обкладинки треку/альбому.

Донцов:

-Наприклад, обкладинку для відео ми переробляємо по 10 – 15,  а то й 20 разів.

Монро:

-І ще, якби ми хотіли сподобатись, ми б просто взяли актуальні семпли зі свіжої двадцятки ТОП-чартів та приміряли б їх на свій матеріал.

Тобто ви не займаєтесь математикою – ви займаєтесь творчістю?

Монро:

-Якби я займалась математикою, я б вже давно продавала ліки.

Донцов:

-Найголовніше, щоб наша музика дарувала людям настрій, викликала емоцію.

… і щоб вам не було за неї соромно?

Монро:

-До чого тут сором? Сором взагалі придумали люди, щоб маніпулювати. Це відчуття треба відганяти від себе, як і відчуття провини. Ми займаємось цим заради особистого задоволення, заради того, щоб люди посміхнулись. Нехай ми максимально несерйозні, але певний сенс у пісні вкладаємо.

А який сенс несе ваша назва? Ну, я знаю, що воно таке, а от як розказати нашим читачам, що таке TOBIZDA?

Монро:

-Якщо читачі чули наш хіт «Капітан», то вони пригадають там такий рядок «… тоді тобі зда…тоді тобі здамся». Це Льоша любить гратися зі словами. Там взагалі весь приспів на грі слів побудований. Льоша вміє.

Донцов:

-У нас цілий хештег тоді був в підтримку пісні – #тодітобіздамся. Але ж та пісня була записана трьома окремими артистами (третім учасником був співак ArtDemur, прим. автора), та коли ми вирішили з Монро, що наш дует потребує спеціальної назви, ми і засіли за роздумами. А рішення прийшло під час запису чергового випуску МузОбозу (рубрика на каналі Невгамовної Монро, де вони з Льошею знімають реакції на новинки від українських і світових артистів, прим. автора). Я сказав, що наш красномовний хештег може стати назвою дуету, якщо його скоротити – це буде смішно і зухвало.

Так і є. А розкажіть таке: ви ж собі якось уявляєте вашого слухача, який він?

Монро:

-Так, ну це точно адекватна людина. Сучасна, позитивна, толерантна, молода душею… Десь від 13 і до 90 років.

Донцов:

-… до безкінечності. І ця людина не шукає проблем в житті, а намагається отримувати від нього задоволення.

Монро:

-О! Наш слухач сприймає серйозне життя несерйозно.

Запитаю про коментарі щодо вашої творчості. Звісно ж ви читаєте в Ютубі те, що про вас пишуть. Як реагуєте на хейт?

Донцов:

-Хейт є, але його небагато. Ми не 1000 гривень, щоб всім подобатись. Тішить нас розум та залученість глядачів. Вони помічають приховані нами деталі, сенси, меседжі.

Монро:

-Я прочитала коментар: «Ви пробили дно», і подумала – якщо ми дно, то що ж таке половина нашого шоу-бізу?

Поговоримо вже про Євробачення. В пролозі до вашого нового кліпу і в самому відео ви майже бульдозером пройшлись по національному відборі. Чому раптом?

Монро:

-По-перше, саме Євробачення нас познайомило (Лісабон-2018, прим. автора), зблизило нас, ставши доленосним в певному сенсі.

Донцов:

-По-друге, ми дуже добре знаємо цей конкурс, любимо його, і тому не дивно, що так ретельно і щільно насичували відеоряд посиланнями на євро-прикольчики. Можливо, деякі вийшли сильно завуальованими, але деякі – максимально прямими. Як, наприклад, алюзія на реальних членів журі національних відборів різних часів (фрази яких вже увійшли в анали історії).

Монро:

-Ми маємо бажання потрапити до національного відбору на Євробачення 2022. Хоча б заради того, щоб нагадати нашому глядачу основну ідею цього конкурсу – об’єднання Європи святом музики та гарного настрою. Наразі, як це не сумно, наші глядачі звикли спостерігати за боротьбою артистів не на життя, а на смерть. Наче, коли батьки відправляють дитину на конкурс, і чекають від нього лише перемоги. А ми ж хочемо просто зробити свято пісні, свято відкритості, свято різноманітності. А на святі нема місця змаганням. Лише єдність. Переможці є, але решта – не лузери. Я вже бачу, як Притула ставить нам питання, а ми розповідаємо йому анекдоти.

Донцов:

Хотілося б аби наш виступ не був іспитом. Ми мріємо змінити ставлення українців до національного відбору і самого конкурсу. Аби все було “по фану”.

А ви пам’ятаєте як розпочинались національні відбори? Одна зірка, парочка трохи відомих артистів, і решта – ноунейми для масовки. А зараз це купа молодих артистів, невідомих широкому загалу. І це чудово. І це каже про те, що наш відбір вже еволюціонував. Тому те, про що ви кажете, є цілком реальною перспективою.

Донцов:

-Так. Але ще досі в виступах навіть молодих артистів відчувається певна показушність, щось з традицій виступів в палацах культури. Бо всі розуміють, що цей майданчик – це прекрасна можливість заявити про себе на всю країну. Але не всі розуміють, як правильно це зробити.

А ви розумієте як?

Монро:

-От виступимо – покажемо. Ми налаштовані серйозно!

До речі, про майданчики. Я знаю, що у вас з’явився тік-ток. Це вже масована атака якась.

Донцов:

-ТікТок увірвався в наше життя спонтанно – один хлопець залив шматок з нашого відео у свій акаунт, і десь за добу зібрав 70+ тисяч переглядів. Написав про це мені в Інстаграм та порадив залити наші переспіви та танці. За 2 дні ми створили акаунт та назбирали загально понад 500 тисяч переглядів. Деякі наші відео навіть потрапили в рекомендації декількох країн. Також пісню почали дуже активно шазамити. Тож, тік-ток дійсно є прекрасним майданчиком для популяризації творчості артистів.

@tobizda

Танцюй з нами, знімай дуети та став хештег #tobizda Підтримай українську музику! #тобізда #яхочутрампампа #невгамовнамонро #донцов #українськийтікток

♬ Я хочу трампампа – TOBIZDA

Пропоную поговорити про кліп. Хто відповідав за сценарій? Розкажіть про ідею. Імпровізації на знімальному майданчику були?

Монро:

-Перш за все, користуючись нагодою, ми дуже хочемо подякувати всім-всім, хто долучився до створення цього відео, доклавши свого особистого, щирого ставлення до нас і того, що ми намагаємось робити.

Донцов:

-Команда працювала злагоджено та з максимальною віддачою. За сценарій та режисуру відповідав я. Навіть маючи детальну (посекундну) розкадровку, деякі ідеї приходили просто під час знімального процесу. Як от фінал кліпу, де ми з Монро із кам’яними обличчями дякуємо за перемогу (перемога у національному відборі з 2022 року зобов’язує артиста самого забезпечувати свою участь у Євробаченні, прим. автора).

Тоді логічне питання, навіть без євро-контексту – а ви готові вкладати гроші в свою творчість?

Донцов:

-Наш час – це найбільші гроші. Ми готові вкладати свій час.

Але ж всі готові вкладати свій час в проекти. Навіть бездарні артисти вкладають час в те, щоб записати свої бездарні пісні.

Донцов:

-А ми дарні артисти 🙂

Монро:

-Дивись… Щоб заробити мільйон, треба вкласти два. А через те, що нам нема чого продавати/закладати, ми вкладаємо свій час. Час, знання і досвід – найцінніше.  А ще є така річ, як інвестор. Коли він з’явиться, все вийде на інший рівень.

А він з’явиться в який спосіб – від вогкості? Бо ви так хочете?

Монро:

-Ні, він сам так захоче. Почує нас і захоче.

Чудовий план, я вважаю!

Монро:

-Я так живу вже 20 років.

А можна, нарешті, задати питання із присмаком жовтої преси? Чув і навіть читав, що між вами не лише творчі флюїди? Поділитеся з читачами особистим?

Донцов:

-Монро – моя муза. А кохати музу – справа невдячна, бо часто є однобічним тягарем, без взаємності. Моя муза дивиться на мене, як на друга. І ми надто вже різні. І саме ця різність дає плідні наслідки в нашому творчому союзі.

Монро:

-Льоша все сказав.

Українська мова в ваших піснях. Підтримую, звісно. Але саме для вас це принципово, чи як?

Донцов:

-Ми послідовні і дуже чіткі в своїй позиції. Тримаємося виключно україномовного музичного контенту, і підтримуємо молодих українських артистів.

Монро:

-Деякі публічні особи кажуть, що українська мова добре підходить лише для сумних пісень. А ми захотіли показати, що можна співати та жартувати одночасно, створюючи танцювальні пісні, і все це робити саме українською. Гротеск – це про нас.

Дійсно, про вас. Ви, в певному сенсі, є унікальними, колоритними і цікавими творчими одиницями, як разом, так і окремо. Вам є що сказати своєму слухачеві/глядачеві, і вас, щонайголовніше, хочуть почути і побачити. І це виділяє вас на тлі більшості артистів. Тому я щиро бажаю вашому свіжому треку та вашому дуету успіху і реалізації саме того максимуму, який ви самі собі встановлюєте. Сміливих, чесних артистів вкрай мало. Тому дякую, що ви є.

Photo by – Irinka Irinkovna

Спілкувався та записав інтерв’ю DIMA LIBRA.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s

%d блогерам подобається це: