Український Національний Відбір

ПРОЖАРКА ЄВРОБАЧЕННЯ 2021: ІРЛАНДІЯ, ВЕЛИКА БРИТАНІЯ, АВСТРІЯ, АВСТРАЛІЯ, БОЛГАРІЯ #7

Наш музичний оглядач DIMA LIBRA вже дістав свою «пательню» і готовий до «прожарки». Далі – нова п’ятірка євро-конкурсантів.

IRELAND

Щиро не розумію, чому до цьогорічної (і минулорічної) представниці Ірландії таке стримане ставлення серед євро-фанів. Lesley Roy для мене – співачка, яка не є проєктом, не є продуктом, яка не прораховує тенденції, стираючи свою індивідуальність. Леслі – це співачка, яка щиро робить свою музику, яка є органічною в ній (навіть якщо й не сама пише пісні), якій віриш, чого не можна сказати про більшість фавориток конкурсу – всі ті псевдо-сексі дівчата/жіночки, пісні яких звучать так само штучно, як і їх виконавиці виглядають в своїх відео. До речі, про відео: у Леслі Рой кліпи вже вдруге поступаються пісням. Видно, що бюджети невеликі. Проте, приємно знову чути хорошу пісню від Ірландії, яка вирішила не міняти свого представника. Минулого року пісня Леслі дуже нагадала американський гітарний поп – її легко могла б забрати собі до репертуару Келлі Кларксон, наприклад. Цього року у Ірландії знов пісня, яка створена на дійсно хорошому світовому рівні, яку я вже наспівую, до речі. Симпатична мелодія, динамічне аранжування, що створює відчуття свободи і простору, та класний мотивуючий текст створюють щире бажання побачити і почути пісню в фіналі. Чесно, хочу, щоб вона пролунала в Роттердамі не один раз. Та, знаючи аудиторію конкурсу, боюсь, що цього не станеться…

UNITED KINGDOM

А от сусідня країна однозначно звучатиме в фіналі, бо є членом Великої П’ятірки, і при цьому дуже рідко опиняється на хоч скільки-то високих позиціях. І хто – Велика Британія, яка подарувала десятки зірок зі світовими іменами, які стали легендами і бла-бла-бла. Кожного року про це йдеться, і кожного року ця країна наче ігнорує сподівання глядачів. Хоча минулого року, коли було оголошено, що від Об’єднаного Королівства на конкурс поїде молодший брат відомого на весь світ співака Джона Н’юмана Джеймс, з’явилась якась інтрига. Звісно, Джеймс – не Джон. Та все ж, можливо, слава і популярність брата якось могли посприяти голосуванню за нього. Минулого року ми так і не змогли це перевірити, бо конкурс … самі знаєте. Та вже за кілька тижнів ми це все ж перевіримо. Пісня дуже в стилі старшобратських пісень – багато живих духових інструментів, танцювальна, легка. Якщо чесно, мені не надто подобається, бо якась нецікава, дещо легковажна навіть. Минулорічна заявка була сильніша. Та я от що хочу сказати – живцем обидва брати звучать огидно. Не можу слухати супер-зіркового брата – це просто сльози з вух. Та я і молодшого якось послухав живцем – це було ледь не гірше за старшого. То ж і навіть з таким зірковим прізвищем, мені здається, Велика Британія і цього разу залишиться поза десяткою. А може й поза двадцяткою.

AUSTRIA

Здається, представник Австрії Vincent Bueno спеціалізується на євро-піснях з короткими назвами, що починаються на літеру «А». Минулого року у нього була «Alive», а тепер – «Amen». Але що принципово різнить ці пісні – це жанри. І це круто. Сміливо, ризиковано, але цікаво. Так співак може показати себе з різних сторін, не експлуатуючи один і той самий образ. Балада «Amen», що розвивається до патетичного оркестрового кульмінаційого життєстверджуючого настрою, може бути доволі потужною заявкою на потрапляння до фіналу – подивимось на постановку номеру. Щодо вокалу,- не думаю, що у Вінсента Буено будуть проблеми з лайвом. Із двох конкурсних пісень з назвою «Amen» (заявки Австрії і Словенії), хоча б одна має пройти до фіналу. Ви за яку, до речі?

AUSTRALIA

Montaigne – однозначно з тих учасниць, яку ви запам’ятаєте. Якщо не пісню, не голос, та зовнішньо – обов’язково. Ця австралійська співачка ні на кого не схожа, доволі самобутня і небанальна, що точно привертає увагу. І тому шкода, що ми не побачимо її в Роттердамі, бо австралійська делегація офіційно відмовилась від поїздки до Нідерландів. Вони скористувалась заздалегідь обумовленою можливістю надати запис свого виступу, якщо за якихось ковідних причин країна не зможе приїхати на конкурс. Австралію зачинено, то ж і Монтейн залишиться вдома. 

Якщо говорити про співачку не як про персонажа, а в музичному контексті, то її інді-поп також дуже відрізняється від більшості конкурсних пісень. Вона не мейнстримна і минулого року, і тепер. Взагалі, Австралія завжди відправляє доволі сильні пісні з точки зору сонграйтерства – це не провінційна європейська держава, яка вариться в своєму соку, не дивлячись на те, що відбувається в сучасному музичному світі. Тому й завжди потрапляє до фіналу. Чи буде так цього року? Чи відірваність від решти учасників дасться в знаки? Вже скоро дізнаємось.

BULGARIA

Як я вже писав раніше, Болгарія, а точніше її представниця Victoria у мене значиться як косплейниця Біллі Айліш. У мене і ще 99,99% оглядачів євро-пісень з усього світу. Бо ТАК бути схожим на когось – це ще треба постаратись. І Вікторія з командою стараються. Так стараються, що без відео навіть фани самої Біллі можуть сплутати співачок. І я, чесно кажучи, не розумію, для чого це болгарській співачці? Чи подобається їй те, що її не сприймають, як музичну особистість, як індивідуальність? Чи комфортно їй жити в постійному порівнянні не на її користь? Бо ж коли ти друга – ти лише копія. Розумієте, тут йдеться не про стиль музики, в якому можуть працювати і два, і двісті артистів, а саме про манеру співу. Настільки подібну манеру (навіть у бек-вокалу), що ти просто не розумієш – Н А В І Щ О ?!

Що стосується суто музичного матеріалу, то я тут зміню риторику, бо пісні Вікторії мені подобаються. Особливо минулорічна – одна з кращих на Євро-2020. Красива, ніжна, тендітна, з прекрасним аранжуванням – вона одразу подобається. Навіть попри те, про що вже вище написав. Цього року Болгарія вирішила не змінювати артиста, а обирала серед кількох пісень Вікторії, що вона підготувала для цього. Я всі їх послухав, і не скажу, що перемогла краща. Проте і конкурсну «Growing Up is Getting» теж приємно слухати і Болгарія може легко пройти до фіналу, якщо зроблять на сцені в Роттердамі зворушливий номер. Якщо вже знімають такі недешеві кліпи, то й на постановку мають знайти кошти. І тоді ми подивимось, чи потрібна Європі місцева Біллі Айліш, або ж вона залишиться суто болгарським явищем.

АВТОР СТАТТІ – DIMA LIBRA

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s

%d блогерам подобається це: