євробачення OGAE

ТОП-5 КРАЇН “НЕВДАХ” НА ЄВРОБАЧЕННІ

За 65 років існування пісенного конкурсу Євробачення уже 52 країни спробували свої сили, та далеко не всім вдалося тріумфувати. Сьогодні ми поговоримо про п’ятірку країн, які ще жодного разу не перемагали та їхні шанси цього року.

5 СЛОВЕНІЯ

Після розпаду Югославії сім’ю Євробачення поповнив ряд країн, серед них і Словенія, яка з 1993 року здійснила уже 25 спроб перевезти конкурс до себе, однак невдало. За всі ці роки словенські виконавці тричі входили в десятку кращих, з них двічі опинялись на сьомій позиції (1995 та 2001), що є найкращим результатом на даний час.

Цього року на конкурсі країну представить Ана Сокліч, яка минулого року здобула це право після перемоги на національному відборі. Після скасування конкурсу словенський мовник вирішив дозволити виконавиці спробувати свої сили вдруге. 27 лютого в рамках спеціального шоу була представлена композиція «Amen», яка не користується сильною популярністю серед фанатів.

Можна сказати напевно – конкурс 2022 року Любляна не прийме. Та й в Ани скромні шанси на вихід у фінал, так як вона виступає в досить сильному першому півфіналі під номером 2.

4 ХОРВАТІЯ

Так само як і Словенія, Хорватія дебютувала на конкурсі в Мілстріті (Ірландія) в 1993 році. Після дебюту на конкурсі як окремої країни, хорватським виконавцям удача не всміхалася, хоча в 1989 році гурт Riva, який представляв Югославію, зміг тріумфувати і перести конкурс до Загребу.

Здійснивши 25 спроб, хорватські артисти чотири рази входили в десятку кращих, з яких тричі – в п’ятірку. Найкращим презультатом країни є 4 місце на конкурсах 1996 та 1999 років.

Цього року країну на конкурсі представить співачка Альбіна з піснею «Tick Tock», яка перемогла на національному відборі. Її добре оцінили фанати, однак букмекери більш стримані в прогнозах. Згідно з їхніми ставками, конкурс 2022 не повернеться до Загреба. Альбіна боротиметься за вихід у фінал в тому ж таки першому півфіналі, де виступить під номером 10.

3 ІСЛАНДІЯ

Ця острівна країна дебютувала на конкурсі в 1986 році, коли його приймало норвезьке місто Берген. Ісландія здійснила 31 спробу здобути перемогу, але поки що безуспішно. Ісландські виконавці 6 разів входили в десятку кращих, з яких двічі посідали другу сходинку (1999, 2009), що є найкращим результатом країни.

Цього року Ісландію представлять Daði & Gagnamagnið, які перемогли на нацвідборі минулого року і після скасування конкурсу отримали право спробувати свої сили ще раз. Композиція «10 years» в порівнянні з минулорічною «Think about things» не так вразила фанатів, тому букмекери пророкують гурту місце в десятці, але не тріумф. Хоча, величезна кількість глядачів не слідкує за відборами, а тільки дивиться півфінали і фінал, яких, як відомо, минулого року не було. Тому, можливо, ісландці вразять європейську публіку. В травні ми побачимо, чи переїде конкурс до Рейк’явіка.

За вихід у фінал виконавці боротимуться у другому півфіналі, де вийдуть на сцену під номером 8.

2 КІПР

Від першої появи цієї країни на конкурсі Євробачення минає вже рівно 40 років. За цей час кіпріотські виконавці здійснили 36 спроб підкорити п’єдестал, та поки що не вдалось. Найближче до перемоги Кіпр був у 2018 році, коли грецька співачка Елені Фурейра, посіла другу сходинку. Орім цього кіпріоти 9 разів входили в десятку кращих.

Цього року Кіпр представить грецька співачка Елена Тсагріно з піснею «El Diablo», проти якої уже протестували жителі острова. Про це ми згадували раніше. Букмекери пророкують виконавиці місце в десятці, але, можливо, Елені вдастся запалити на сцені, і конкурс переїде в Нікосію? Хто зна.

Кіпр боротиметься за вихід у фінал у першому півфіналі, де виступить під номером 8

1 МАЛЬТА

Ця острівна держава дебютувала на конкурсі 50 років тому на конкурсі в Дубліні. За цей час мальтійські виконавці здійснили 32 спроби привезти конкурс до себе, однак, безрезультатно. 13 разів Мальта входила в десятку кращих, і, навіть, 4 рази ставала призером конкурсу. Найкращий результат – друге місце на конкурсах 2002 та 2005 років.

Цього року країну представить переможниця дитячого Євробачення Дестіні. Минулого року вона перемогла в мальтійські версії «Х-фактора», що дало їй право поїхати у Роттердам. Після скасування конкурсу це право залишили за нею. Зараз її композиція «Je Me Casse» за прогнозами букмекерів є серйозним претендентом на перемогу, адже їй пророкують перше місце. Валетта-2022?

Перемога Дестіні може стати не тільки першою в історії перемогою Мальти, але й першим випадком, коли переможниця дитячого Євробачення підкорила і дорослий конкурс.

За вихід у фінал молода виконавиця боротиметься у першому півфінали. Де виступить останньою під номером 16.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s

%d блогерам подобається це: