Євробачення 2021 Огляди Прожарка

ПРОЖАРКА ЄВРОБАЧЕННЯ 2021: ШВЕЦІЯ, ПОЛЬЩА, ІЗРАЇЛЬ, ІСЛАНДІЯ, НОРВЕГІЯ #4

Євробачення все ближче, а DIMA LIBRA і його прожарка все м’якше. Чи буде так цього разу в четвертій добірці євро-пісень – читайте далі в матеріалі від нашого музичного експерта.

ШВЕЦІЯ

Я вважаю, що Tusse вже є в певному сенсі переможцем. Вважалося, що інтрига що до переможця в цьогорічному Melodifestivalen (шведський національний відбір) буде між Мamas та Dotter, як було й минулого року. Проте а ні тріо голосистих дів, а ні шведська поп-принцеса не спроміглись подарувати глядачеві потужні пісні. А Tusse (Тусін Мікаель Чіза) – зміг. І – так – це хлопець. Особисто я дізнався про це не під час перегляду його виступу, а вже після цього, під час обговорення в соцмережах – настільки специфічно він виглядає.  Тим цікавіший він, як персонаж, до якого буде ще більше уваги з боку преси та глядачів конкурсу. Та все ж, як би не виглядав цей співак із конголезьким корінням, я особисто розглядаю його, як виконавця, і звертаю увагу перш за все на його пісню. І вона мені сподобалась. З другого разу я точно для себе зрозумів, що хочу, аби цей трек не лише потрапив у фінал, а й зайняв високе місце в загальному заліку. Нехай пісня й не є чимось особливим, але це добротний продукт сучасного сонграйтерства. Якісний продукт. Хороший, мотивуючий текст знайде відгук у тих, хто зрозуміє співака і його щирий меседж. А приспів обов’язково лунатиме в голові. Туссе заявив про щире бажання перемоги, щоб нарешті в Євробаченні був чорношкірий тріумфатор. Не впевнений що до цього, але принаймні вже тричі поспіль Швеція буде представлена на конкурсі саме чорношкірим виконавцем. Це так – просто цікавий факт.

ПОЛЬЩА

Ще одна країна пригадала про тренд на сінти восьмидесятих. Та щось це у поляків вийшло якось прісно, не цікаво й просто дешево. Один музичний шматочок в приспіві сподобався, та він не рятує пісню. Кліп простенький – навіть велика кількість неонових вогнів не врятувало відео. Я все не міг зрозуміти – це щось іронічно-перебільшене, чи просто погано зроблене відео. Та на другій хвилині зрозумів, що це – другий варіант.  Як відрізняються польські представники на дитяче Євро і на доросле – помітили? Діти й виглядають краще, і пісні у них сильніші, і навіть кліпи солідніші. Наразі для мене Польща цього року виглядає, як статист для кількості, який обов’язково швидко піде зі сцени, залишивши місце тим, хто грає головні ролі.

ІЗРАЇЛЬ

Минулого року представниця Ізраїлю Eden Alene звучала доволі інтернаціонально – в її пісні були і африканські мотиви, і музика Близького Сходу, але щось не зачепила вона мене. Цього року пісня більше схожа потенційний хіт, але це не лише через симпатичну мелодію, а через те, що надто вже пісня нагадує відомий дует проекту Clean Bandit та Zara Larsson. Настільки нагадує, що не здивуюсь, якщо у них виявиться один і той самий автор. Принаймні, я майже впевнений, що автори – шведи. І от коли ти чуєш  пісню, а крізь неї звучить інша, я не можу сприймати її, як самостійний продукт. Для мене це є повторення, це ніби калька, нехай і доволі вдала. Не можу не відмітити дуже високі ноти, які вирішила показати співачка в цій пісні. Сподіваюсь, що живцем вони теж будуть такі ж чисті та сильні. Хоча я й не впевнений, що вони взагалі тут потрібні. Та хоче ж, мабуть, показати свій діапазон. Це як наша Тіна Кароль – пхає ті високі ноти куди треба, й куди не треба. Або як Мерайя Кері… Вибачте, що згадав обох – сподіваюсь, не зіпсував вам бажання читати далі))) Повертаючись до Eden Alene – знаю, що її пісня подобається євро-слухачеві, і Ізраїль посяде високе місце в фінальному заліку, та все ж я за оригінальність.

ІСЛАНДІЯ

Я боявся, що Daði og Gagnamagnið не зможуть цього року видати щось краще за минулорічну заявку – надто вже вона була хороша, щоб її перевершити, чи хоча б не зіпсувати. Це як і з литовцями – висока планка, яку самі ж і встановили, може завадити в 2021-му отримати високе місце, якщо пісня до неї не дотягне. І от – конкурсна пісня із назвою 10 years. Чи можна сказати, що ісландці не зрадили свого шанувальника? Так, вони більш ніж молодці – пісня вийшла настільки ж класною, наскільки можна було очікувати. Зберегли себе і музично, і візуально. Складна і в той самий час легка пісня, замішана на фанкових традиціях, сподобалась мені ледь не більше, ніж минулорічна. Таке одночасно веселе, ніжне й щире зізнання в коханні, якому вже 10 років (цікаво, чи це з реального життя історія?), підкорює. Всі ці костюми, рухи, саунд – все, за що ми одразу помітили колектив – все знову працює на користь, не викликаючи відчуття втоми від цього, ніби ми вже все це бачили. Так, бачили. Але це їх фішка, особиста, персональна, оригінальна! До речі, в відео присутній ще класичний струнний квартет, з якого все починається, та дитячий хор, який точно додає зворушливості. Звісно, на сцені в Роттердамі їх не буде, але, можливо, ісландці щось інше вигадають. Та мені вистачить і просто цієї класної пісні – іноді цього дійсно достатньо.

НОРВЕГІЯ

Коли я лише відкрив конкурсне відео від цієї країни, і побачив біли янгольські крила на сцені, я ледь не вимкнув його. Бо скільки ж можна ті крила використовувати (єфро-фани зрозуміють)? Та все ж почав дивитись і слухати. І доволі швидко збагнув, що і сам соліст, я балет в образах крилатих демонів – це все стьоб, і я посміхнувся. Все це золото, кайдани, довга шуба, окуляри, спортивна пов’язка на голові з ім’ям виконавця (TIX) – все це створює атмосферу дуркування, доведеного до абсурду. І це підкуповує. Андреас Хаукеланд – справжнє ім’я представника Норвегії, який через свою хворобу (синдром Турета) мав нервові тики, за що його дражнили словом «тик». То ж його сценічний псевдонім – це нагадування про його минуле. Але що ж там із піснею? Та нічого особливого, якщо чесно. Просто приємна балада про кохання, яка нагадує ще стопіцот подібних балад. Та це теж, я впевнений, не дарма. Це така собі форма навмисного спрощення, навіть примітивізму, заради кумедності. Контраст музичного і візуального тут побудований на тому, щоб ніщо не заважало глядачеві отримати посмішку, відчути легкість і пропустити норвежця до фіналу. Якщо чесно, я б хотів його там побачити. А ви?

ДАЛІ БУДЕ…

АВТОР СТАТТІ – DIMA LBRA

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s

%d блогерам подобається це: