Зірки Євробачення Огляди

В ПОЛОНІ ПОЛІТИЗАЦІЇ #3: СКАСОВАНИЙ ДЕБЮТ, ПІСНЯ ПРО ПУТІНА, БІЛОРУСЬКИЙ ДЕМАРШ

У минулих випусках ми говорили про політичні скандали за участю України та про те, як зароджувалась політика на Євробаченні. А як щодо сучасності? Чи все так тихо та спокійно? Давайте з’ясуємо!

Ширі Маймон (Ізраїль 2005). Фото з сайту eurovision.de

Ювілейний, 50-ий конкурс Євробачення приймала Україна після перемоги Руслани у Стамбулі. Та й він не обійшовся без скандалів. На конкурсі був запланований дебют Лівану. Країну мала представити Аліне Лагуд з піснею «Quand Tout S’Enfuit» («Коли все це тікає»). Та між ліванським мовником і Європейською мовною спілкою виник конфлікт через небажання Лівану транслювати виступ Ізраїлю, адже згідно з законами держави заборонена трансляція будь-якого ізраїльського контенту. До порозуміння сторони так і не дійшли і Ліван відмовився від участі.

    «Stephane& 3G» (заявлені представники Грузії у 2009 році). Фото з сайту esckaz.com

У 2009 році конкурс приймала Росія. Без скандалів не обійшлось. Представники Грузії «Stephane&3G», на фоні російського вторгнення в 2008 році, вирішили виконати у Москві композицію “We don`t wanna put in”. Це викликало обурення з боку Росії, адже у назві вони чули прізвище, на той час, прем’єрміністра Путіна. ЄМС запропонувала два варіанти – змінити текст або пісню взагалі. Представники Грузії відмовилися виконувати будь-які вимоги. Таким чином вони стали першими учасниками Євробачення, яких дискваліфікували через політичний підтекст пісні.

Лорін (Швеція 2012). Фото з сайту 24smi.org

У 2012 році Євробачення знову повернулося на пострадянський простір, де без скандалів не обходиться. Вперше конкурс приймала столиця Азербайджану – Баку. Уряд країни виділив чималі кошти на будівництво арени та проведення конкурсу. Активісти вважали це спробою замаскувати реальну ситуацію в Азербайджані та створити імідж демократичної країни. Перед конкурсом антиурядові активісти зустрілись зі шведською делегацією. Після цього в інтерв’ю ВВС представниця Швеції співачка Лорін заявила, що в Азербайджані порушують права людини і про це треба говорити. Азербайджанська сторона звернулася до ЄМС з проханням пояснити делегаціям, що конкурс аполітичний і учасникам не потрібно «займатись нісенітницею». Спілка не визнала слова шведської співачки такими, які суперечать правилам конкурсу, і на цьому конфлікт було вичерпано.

Попри конфліктні стосунки, Вірменія підтвердила участь на конкурсі в Баку, та пізніше вірменська сторона вимагала гарантій, що делегація та учасник будуть під надійною охороною та не постраждають. Не дочекавшись відповіді Азербайджанської сторони, Вірменія відмовилася від участі в конкурсі. Та для того, щоб повернутися на конкурс наступного року, Вірменію зобов’язали повністю і без перерв транслювати азербайджанське шоу.

АВТОР: Іван Магуряк

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s

%d блогерам подобається це: