Євробачення 2020 Український Національний Відбір інтерв'ю

VIDBIR-2020: ексклюзивне інтерв’ю з гуртом GO_A

Герої сьогоднішнього інтерв’ю – гурт GO_A, який вже дуже скоро представить нам свою євро-заявку, що так співоче називається – «Соловей». На жаль, особисто зустрітися з членами колективу у мене не вийшло – лічені дні залишились перед їх виступом в першому півфіналі, то ж часу дуже бракує через репетиції і решту підготовки. Але в інший спосіб ми все ж змогли поспілкуватись.

Отже – привіт! Одразу скажу, що ваша пісня одразу запала мені в голову, і я вважаю її достойною фіналу. Але чи добре вас знають глядачі? Скільки років колективу?

Перша пісня була видана наприкінці 2012, тож можна сказати, що гурт існує вже 7 років. Але за цей час багато разів змінювався склад, незмінними залишаються тільки Тарас (Тарас Шевченко, клавішні, перкусія, засновник гурту) та Катя (Катерина Павленко, вокал).

Як ви знайшли один одного?

Наша первісна концепція була дещо іншою ніж зараз. Вокалістка, яка тоді працювала з нами, співала звичайним естрадним вокалом. І от під час роботи над черговою піснею («Пробудження»), ми вирішили, що тут має бути фольклорний вокал. Почали шукати, і так, завдяки знайомим, у гурт потрапила Катя. Спочатку на одну пісню. Але цього виявилось замало, й понеслося. Хоча тоді Катя була у ролі бек-вокалістки, в якийсь момент солістці запропонували співати у продюсерському гьорлз-бенді й вона пішла. А Катя стала фронтвумен. З сопілкарем Ігорем (Ігор Діденчук), познайомилися півроку тому на фестивалі у Польщі, куди він приїхав у складі фольклорного ансамблю. Нам одразу ж стало зрозуміло, що це новий учасник гурту. А в листопаді 2019, після того як розійшлися з минулим гітаристом, Катя раптово натрапила на Івана (Іван Григоряк) – виявилось, що він та його діти давно слухають Go_A, а сам Ваня є крутим гітаристом. Тож запропонували йому приєднатись до гурту. Чим це закінчилось – ви вже знаєте)

А чому саме цей жанр музики? Не було експериментів?

Кожен з учасників Go_A вже встиг пограти та поспівати у різних жанрах. Всі, окрім Ігоря, раніше грали важкий рок, але у певний момент дійшли до українського фольклору. Катя за фахом – фольклористка, тому у неї завжди була любов до народних пісень. Згодом, вона донесла це до Тараса, який вносить у гурт електронну складову. Та інколи з’являються ідеї, що не співпадають із філософією Go_A, тому у музикантів є свої сайд-проекти. Наприклад Ігор паралельно грає у фольк-гурті Zgarda та реп-гурті KALUSH, Катя робить пісні у стилі тріп-хоп в сольному проекті Monokate, а у Тараса є електронний проект Inchidepotro.

О, це дуже цікаво. Але повернемось до GO_A. Це ваша перша спроба потрапити до Нацвідбору?

Так, це перша спроба. Нас почали просити про це наші слухачі, тож ми вирішили прислухатись до них.

А продюсери Нацвідбору прислухались до вас, і це класно. До речі, хотів запитати – хто є ваш слухач?

Коли ми тільки починали грати, більшість молоді лякалась слова «фольк», адже максимум, що вони могли почути – це реміксовані «хори бабусь». Каті, коли вона поступила до університету на відділ фольклористики, навіть сказали «приготуйтеся до того, що це буде потрібно тільки вам». Тож ми вважали нашими слухачами людей, що цікавляться фольклором в сучасній обробці. Але згодом ситуація змінилась. Ми вважаємо нашими слухачами людей, що «йдуть на звук» – ходять на концерти, слухають якісну музику, щоб покращити настрій, подумати. В принципі, це свідомі люди, яких чимало.

Поговоримо про пісню. Розкажіть про її створення, авторство…

Пісня «Соловей», з’явилася можна сказати, у два етапи. Ми почали писати пісню, намагаючись зробити її модною та трендовою – у форматі Євробачення. Але згодом зрозуміли, що тренди – це не те, за що нас люблять наші слухачі. Тому ми почали наново й написали пісню, яка у повній мірі буде відображати нашу творчість та емоції. За основу ми взяли народну пісню, але, оскільки за правилами Євробачення не можна використовувати народні тексти, Катя переписала слова й вклала в них новий зміст. Якщо в оригінальній пісні, у дівчини, про яку співається, все закінчилось погано, то в нашій версії вона показала, що навіть попри сильну закоханість можна мислити критично й виходити переможницею з будь-якої ситуації. До того ж, ми вклали в текст пісні декілька «пасхалок», які зрозуміють тільки люди, добре знайомі з українською культурою та фольклором.

Вкрай не багато артистів можуть так працювати з матеріалом, щоб аж до «пасхалок» доходити. Але я розумію, про що ви. Скажіть, а на сцені чим будете дивувати?

У першому півфіналі, ми будемо у компанії Каті Chilly та Krut, у яких теж є фольклорна складова. Ми хочемо показати, що фольк може бути різним. Будемо качати!

Я про секрети номеру, постановки…

Але ж це секрети)))

Добре, тоді розкажіть про ваші сильні сторони, як колективу?

Ми завжди вважали живі виступи нашою сильною стороною. Багато разів після концертів до нас підходили люди й казали щось на кшталт «ми чули вас в запису, але навіть не могли уявити що ви ТАК звучите наживо».

Впевнений, це приємно чути. А які ваші слабкі сторони?

Не впевнені, що це можна вважати слабкою стороною, але ми все робимо самотужки – у нас немає менеджерів, піарників, хореографів, прес-служби. Коли все робиш сам, дуже складно все встигнути.

Але ж у вас є певна стратегія розвитку? Що плануєте робити після Нацвідбору?  

Планів дуже багато. Але головний – доробити те, чим ми займались перед початком Нацвідбору. А саме – дописати та випустити ЕР (міні-альбом). З моменту виходу нашого альбому «Іди на звук», ми подорослішали, як люди й як музиканти, тому новий матеріал буде дещо відрізнятись від того, що ми робили раніше. Та все одно головними складовими GO_A будуть електронна музика з українським фольклором.

Вчора впливовий британський євро-блог VIVI BLOGS оприлюднив свій рейтинг сприйняття учасників першого півфіналу українського Нацвідбору. Гурт GO_A лідирує за опитуваннями. Що ж – приємно, що наш «Соловей» так сподобався європейцям.

3 коментарі

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s

%d блогерам подобається це: