Євробачення 2020 Український Національний Відбір інтерв'ю

VIDBIR-2020: ексклюзивне інтерв’ю з гуртом CLOUDLESS

Наприкінці літа в навколошоубізнесовому середовищі ходили розмови про те, що гурт Cloudless припиняє своє існування. Декілька тижнів тому стало відомо, що колектив не просто живий, а ще й бере участь у цьогорічному національному відборі на Євробачення. Про це і не тільки ми поговорили із засновником гурту Антоном Панфіловим та новим вокалістом Юрою Каналошем.

Тож, хлопці, розкажіть про те – як так раптом сталось?

Антон Панфілов: ну… не так вже і «раптом» це сталось. Півроку тому ми все поставили на паузу. Технічно ми навіть припинили своє існування. І це велика історія, яку навряд чи тепер варто згадувати.

Але я не можу не запитати про причини.

А.П.: скажімо так – ми перестали дивитись із колегами по гурту в одному напрямку. Наші творчі розбіжності просто не давали жодного шансу на розвиток разом. І не дивлячись на те, що влітку ми випустили альбом, практично одразу після цієї події ми вирішили «стопнутись». І нашим кліпом на пісню «Бувай» ми, так би мовити, попрощались з нашим колишнім вже вокалістом. Це був дійсно складний період. В той час я вперше пішов до психолога, бо самотужки виходити з цієї творчої кризи було вкрай важко. Але я впорався, бо поруч були друзі, які не дали скласти руки. Як, наприклад, Саша Лисанський (член команди Cloudless, smm, технік), який допоміг з пошуком нового вокаліста, показуючи різноманітних співаків з наших талант-шоу, чи просто в Ютубі. І от коли я побачив Юру, тоді одразу і відчув, що це той, кого ми шукали.

Тобто у тебе не було якогось конкретного образу, якогось принципового бачення того, кого саме шукаєш?

А.П.: ні, не було. Коли я переглядав всі ті відео, я не сприймав всерйоз ідею пошуку вокаліста саме в такий спосіб. Мені здавалось, що ніхто не погодиться. І навіть коли ми таки вирішили, що нам підходить Юра, ми йому зателефонували і виявилось, що він наразі готується до прямих ефірів «Х-фактора» і йому точно не до нас. А на той момент нас вже запросили взяти участь у Відборі, і нам конче потрібно було якомога швидше знайти вокаліста.

О, вони самі вас запросили?

А.П.: так, всі три рази, що ми брали участь у попередніх етапах Відборів, нас запрошували.

Добре. Ми підійшли до появи Юри в житті гурту. Знаю, що ти, Юр, спочатку відмовив Антону. Чому?

Юра Каналош: Так, і справа тут не в Х-факторі. Бо, по-перше, я ніколи себе не бачив у складі гурту. Я відчував себе готовим лише до сольної кар’єри. Але я не міг просто  відкинути пропозицію Антона. Я радився з друзями, думав над цим… Але я надто великі ставки робив на Х-фактор. Та й часу не було готуватись до прослуховувань у Cloudless. Та під час участі у проекті я відчував, що мої сподівання дещо розбігаються з реальністю, тому подивився на пропозицію Антона з іншого боку. І коли він вдруге мені зателефонував, я погодився.

То ж кодове слово «Євробачення» все ж спрацювало?

Ю.К.: ні, спрацювало те, що мені пообіцяли творчу свободу, готовність до експериментів, спільну роботу над всіма процесами. Для мене це важливо.

У Cloudless вже є чимало прихильників. Зокрема, після потрапляння музики гурту в якості саундтреку до серіалу «Школа». Ти не боявся, що тебе, як нове обличчя, новий голос, не сприйматимуть?

Ю.К.: ці думки, звісно, були. Але не було страху. Бо я надто наївна людина, і можу щиро вірити, що все буде добре. І якщо ці думки направляти у вірну сторону, то так і буде.

Скажіть, а як ви себе позиціонуєте – це дует із сесійними музикантами, чи повноцінний гурт?
А.П.: наразі постійних членів колективу троє. Крім нас учасником Cloudless є ще Михайло Шатохін – гітарист. Не виключаю, що склад гурту збільшиться. Але поки що користуємось послугами сесійних музикантів.

А де знайшли Мішу?

А.П.: о, я знаю його ще по Донецьку – він досвідчений музикант. Але запросив я його до нас саме в той час, коли він збирався припинити зайняття музикою. Я прочитав його відповідний допис у Фейсбуці, і вирішив, що не можу цього допустити.

Розкажіть про пісню. Хто автор?

Ю.К.: текст мій, а музику робили разом. Я дуже люблю співати англійською, і задля цього займався вдосконаленням моїх знань цієї мови, щоб писати нею тексти пісень. Після того, як я все ж погодився приєднатись до гурту і готуватись до нацвідбору, ми працювали з кількома демками, і цю пісню, яка тоді існувала в геть іншому вигляді, я взагалі не розглядав, як конкурсну. Проте, під час роботи мені прийшов цей приспів, і я почав його розвивати, розвивати…

Тобто ви не робили пісню із оглядом на Євробачення?

Ю.К.: я взагалі ніколи не дивився в сторону Євробачення. Навіть, коли мріяв про сольну кар’єру. А якщо і йти, то в жодному разі не сприймати цей конкурс, як найвищий щабель досягнень. Бо окрім нього існує ще стільки всього в світі музики. От, як шведи, які диктують світу свою поп-політику.

А Україна і є регіональною Швецією пострадянського простору.

Ю.К.: так. Але я мрію про найбільші масштаби. Я щиро мрію про Гремі, про потрапляння в Billboard, і мені не соромно про це казати. Але тепер я бачу, що і рівень Євробачення значно вищий за той, що був раніше. Не дарма вже й американці долучаються до глядачів конкурсу.

Антоне, я знаю, що в Cloudless ти граєш на бас-гітарі. Але я знаю, що до цього ти грав на барабанах. Не сумуєш?

А.П.: ну, окрім бас-гітари, я взагалі займаюсь аранжуванням наших пісень, як от в попередньому альбомі. Також прописав всі барабанні партії, електронні сінти. Та й у майбутніх шоу планую на сцені поєднувати свої музичні навички гри на інструментах.

А розкажіть мені про ваші сильні сторони.

А.П.: чесність. Раніше я також думав, що вона у нас є, але це виявилось не зовсім так. Мабуть, я не надто добре розбираюсь в людях. Але зараз, не дивлячись на те, що новий склад доволі свіжий, лише два місяці, ті обставини, в яких ми зараз існуємо (підготовка до національного відбору), я відчуваю чесність і щирість від хлопців.

Ю.К.: я не боюсь бути чесним перед людьми. І, щиро кажучи, ми з хлопцями часто сваримось, в пошуках найкращого. А ще я дуже емоційна людина. І це може заважати. Але я не люблю масок.

А.П.: …але цей процес притирки допомагає побачити хто є хто.

Ваші слабкі сторони?

А.П.: тайм-менеджмент. Хаотичність в певній мірі… Ми три рази перезводили пісню, на одній студії, на іншій… В підсумку, це найдорожча пісні в моїй кар’єрі. За ці ж гроші можна було поїхати в Лондон, і там записатись.

Я зрозумів, що ви не є не те що фанами Євробачення, а взагалі не слідкуєте за конкурсом. Та може хоч якийсь учасник колись зміг привернути вашу увагу до себе?

Ю.К.: учасник, мабуть, ні, а от пісня Loreen (Euphoria, авт.) мені дуже сподобалась. Офігенна пісня. І ще… мені соромно, бо не пам’ятаю його імені… але мені сподобалась пісня того співака, що переміг у нас на Євро (Salvador Sobral, авт.). Він взяв емоціями. Це була перемога музики, і це дуже важливо.

4 лютого ви випускаєте кліп на конкурсну пісню. І я знаю, що ви щойно з перегляду фінальної версії монтажу. Чи ви задоволені? І взагалі, про що це відео?

А.П.: ми дійсно ним задоволені. Це, однозначно, наше найцікавіше і найпрофесійніше відео. Бути режисером ми запросили Олега Борщевського, то ж це вже гарантує певний рівень якості. Та й вся команда, яка працювали над кліпом, була класною, нам дійсно пощастило. Проте, мені дещо складно оцінювати кліп з точки зору глядача. Але я відчуваю це відео, воно працює, воно не набридає, скільки б я разів його не переглядав. І це, нехай і суб’єктивний, але показник.

Ю.К.: я вважаю, що кліп доволі провокаційний. Ми піднімаємо теми проблем сучасного суспільства. Світові проблеми. Але думка не прямолінійна – кожен глядач зможе по-своєму відчути те, що ми намагаємось сказати.

А.П.: додам, що над створенням відео працювало понад 40 людей – це ще й супер-масштабно для нас.

Розкажіть, а хто ставить вам номер для виступу в півфіналі?

А.П.: з початку до процесу долучився Ігор Чуприна – досвідчений постановник концертних номерів, що вже працював і на Відборі також. Але через певні обставини він більше не зміг працювати над постановкою, то ж його справу продовжили вже режисери СТБ, з якими ми трохи переробили первісну ідею. Дуже приємно було зіштовхнутись із тим, що нам дозволили на прогонах знімати номер, передивлятись, і потім вносити свої корективи в процес. Ми не очікували такого від каналу, це класно.

І що ж буде на сцені?

А.П.: а от побачите. Скажемо тільки, що у віджеїнг певним чином буде вплетено наше свіже відео.

Вже чекаю все це побачити))) Але ж після Відбору життя триватиме. Ви вже думаєте над найближчими планами? Що буде після Євро?

А.П.: ми плануємо писати нові пісні, звісно. Сподіваємось, що навесні у нас вийде міні-альбом. Матеріал вже майже готовий – просто треба все це записати і обробити. Також розробляємо концепцію прийдешнього лірик-відео на наступну україномовну пісню. І, як ніколи раніше, плануємо концертувати, бо і ми, здається, вже зацікавили потенційних організаторів, і самі відчуваємо, що готові до великої кількості виступів. Зокрема на фестивалях. На всіх фестивалях, які ми зможемо собі дозволити. І не обов’язково лише українські. Головне – показувати нашу музику.

Ю.К.: у нас навіть була ідея сісти в автобус і поїхати Європою з концертами в умовних пабах.

А.П.: і, звісно, сольник. Нарешті хочеться зробити його – це дуже важливо для нас.

А старі пісні ви будете виконувати? Як Юра до них ставиться?

Ю.К.: буду співати, звісно. Але не всі. Я хочу насолоджуватись процесом, але не всі пісні дозволять мені це зробити. Я не хочу себе змушувати. Хочу, щоб процес був справжнім. Тому й не всі.

А.П. деякі фундаментальні старі пісні обов’язково мають бути, бо їх люблять і чекають. Та, зізнаюсь, я дещо боявся їх неприйняття слухачем.

Ю.К.: та все буде добре!

Я вам щиро бажаю, щоб саме так все і було. Удачі на Відборі і поза ним.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s

%d блогерам подобається це: