Дитяче Євробачення Дитяче Євробачення-2019 Огляди

…голосування журі…

Вже завтра відбудеться фінал пісенного конкурсу Junior Eurovision Song Contest 2019.

Сьогодні з дев’ятої ранку на Арені Глівіце зібралися артисти та делегації країн-учасниць.

Відчуття, наче всі не встигають (метушаться та нервують).

Але! Святу бути, бо, дійсно, віджеїнг та звук на попередніх репетиціях налаштували “на відмінно”, команда за лаштунками працює злагоджено, артистів підтримують представники оргкомітету від Польщі.

Починається генеральна репетиція…

На екранах глядачів з’являється чудова заставка з 19-ма повітряними зміями, які з усіх куточків світу злітаються до арени Глівіце.

Запальні дитячі танці відкривають шоу. В алфавітному порядку на сцену виходять: Албанія, Вірменія, Австралія, Білорусь, Франція, Грузія, Ірландія, Італія, Казахстан, Мальта, Північна Македонія, Польща, Португалія, Росія, Сербія, Іспанія, Нідерланди, Україна, Уельс.

Після промови ведучих розпочинаються конкурсні виступи.

У відео-візитівках поляки дуже цікаво та дійсно красиво обіграли 19-ть популярних у країні дитячих ігор.

АВСТРАЛІЯ. Jordan Anthony

Хлопець починає співати за роялем, доволі впевнено. Але вже з приспіву починаються проблеми з вокалом (неточності та зриви голосу). Дуже незрозумілим виглядає віджеїнг. Пісня не чіпляє. Постанови з рухами руками та погляди у камеру виглядають дуже штучними.

ФРАНЦІЯ. Carla

Дівчина з перших кадрів показує, що вона не випадково на цій сцені. Відчуває себе зірково. Хоча назвати її супер артистичною складно. Куплети пісні не грають на перемогу країні, але приспів, що врізається в пам’ять – справжній скарб. Весь прес-центр наспівує “Бім-Бам-Бум”. Дивитись виступ приємно, бо номер виглядає по-дитячому, як і оформлення на екранах. Фінал чудовий – парасольки, танцюльки, блискітки.

РОСІЯ. Tatyana Mezhentseva and Denberel Oorzhak

Дует виглядає цікаво, але як тільки хлопець починає співати… вуха просто в’януть… Дівчинка з приємним вокалом намагається якось поліпшити ситуацію, але хрипіння та “брудний” вокал Денберела вбиває все бажання слухати пісню далі. Класні костюми, хороший бекграунд… Але вокал… 

ПІВНІЧНА МАКЕДОНІЯ. Mila Moskov

Співачку добре підтримують і у прес-румі, і серед делегацій інших країн. У дівчинки зламана нога, але це не заважає їй виглядати на сцені потужно. Пісня підібрана вдало, сукня та віджеїнг трохи мають напил провінційного палацу культури. Але з вокалом та подачею все чудово!

На генеральній репетиції номер Міли зупиняли двічі (через проблеми з вушними моніторами). Але це не вплинуло на реакцію присутніх тут (на Арені Глівіце) – Північна Македонія буде у ТОП-5.

Як завжди, між блоками конкурсних пісень, ведучі спілкуються з артистами, що вже виходили на сцену. Пару заготовлених та не дуже смішних жартів… і ми знову очікуємо на країну-учасницю.

ІСПАНІЯ. Melani Garcia

Однозначний фаворит у прес-центрі… Дівчина починає виступ у купі пластику, наче Лорін у 2012 році, на підлозі. Мабуть, саме у Іспанії найкраще попрацювали над беками. Вони неймовірно красиво підкреслюють вокал Мелані. Неочікувані вокалізи від дівчинки, дійсно, дивують і приємно вражають. Віджеїнг один з найкращих! Після закінчення треку хочеться тільки поплескати…

ГРУЗІЯ. Giorgi Rostiashvili

Якість музичного матеріалу заслуговує подяки та підтримки! Шкода, що на Євробаченні це не те, що більшість хотіла б чути та бачити. Сказати, що пісня крута – нічого не сказати. Вона неймовірна. Але про хітовість чи про конкурентоспроможність пісні на конкурсі Дитячого Євробачення не йдеться. Дійсно, складний музичний трек. Чистий вокал. Добре підлаштований беквокал. Повітряні кульки зі стелі… Все так класно, але так не туди…

БІЛОРУСЬ. Liza Misnikova

Ліза – це наче дитячий варіант Zena (представниця Білорусі на дорослому Євробаченні). Трошки від минулорічної Польщі… Але все одно не те… Артистка намагається бути дорослішою за свій вік та неймовірно-пафосно-модною. Дуже перебільшує вокальне акцентування. Назвати пісню поганою буде некоректно. І сама Ліза має гарний голос/зовнішність/пластику. Але питання саме до команди з підготовки… Невже їм ця пісня та номер здалися органічними для дитини?

Це один з номерів, коли журналісти незадоволено морщилися, дивлячись на екран. Вважаю, що за умови іншої пісні у артистки було б набагато більше шансів на перемогу.

МАЛЬТА. Eliana Gomez Blanco

Над номером Мальти, наче, працювали за 3 хвилини до початку виступу… Дівчина не вступає чисто в пісню, і впродовж всіх 3-ьох хвилин слухати її, м’яко кажучи, важко… Образ співачки взагалі не відповідає пісні та й загалом всьому, що відбувається на сцені. Схожість з треком Еммелі де Форест взагалі робить пісню вторинною. Вокал дівчинки заслабкий для такої пісні (постійні зриви голосу тиснуть на слухача).

УЕЛЬС. Erin Mai

Наче, Уельс нікуди і не їхав… Пісня дуже схожа (це стосується і якості саунду, і мелодики, і побудови треку) на минулорічну композицію країни (Manw – Perta). Але в номері є цікава родзинка (ну, так вважають автори постановки) – сукня-трансформер. Аби показати вміння танцювати кельтський танок, можна було б не ставити дитину на стрьомну підставку та не вдягати у сукню-крила з сердечками… Все у сукупності – пісня, відео оформлення, аранжування треку, танці співачки, балет, сукня – виглядає дивно, навіть смішно…

Знову перерва і знову “thanks for this great show”

КАЗАХСТАН. Yerzhan Maxim

На сцені з’являється 40-річний чоловік у тілі 12-річного хлопчика. Стільки болю, проблем, страждань в його співі та поведінці… аж страшно. Але вокал Єржана вражає! Так добре звучить, що перехоплює подих. Цікавий віджеїнг. Професійний балет. Зміна костюмів. Казахстан розраховує тільки на перемогу. Але мурах нема… А після неймовірних вокалізів хлопця у бриджі, останній приспів просідає. Однозначно, Єржан буде у ТОП-5…

ПОЛЬЩА. Viki Gabor

Хіт номер один цього Євро! Стильно, але й по-дитячому. Багато хто порівнює дівчину з Дуа Ліпа, та це не найгірше порівняння. У номері є все: круті костюми, кач, сучасність, запальний балет та, навіть, жестова мова від двох дітей. Вікі впевнена у собі, вона знає, що на “своїй території”… але вокал… дуже багато “бруду” видає дівчина, заважаючи навіть беквокалістам. Перемоги не буде, але ТОПчік і пісня в гарячій ротації у Польщі – 100%. А я собі хочу такий жакет)))

ІРЛАНДІЯ. Anna Kearney

Все настільки просто, що не знаєш, про що й сказати. Пісня, як пісня. Голос, як голос. Така собі ельфійська принцеса. І тільки після закінчення виступу розумієш – вона ж реально справжня дитина! З дитячими поведінкою, посмішкою, рухами. І JESC – це конкурс дітей… Тому Ірландії дякуємо за повернення до звичності з позбавленням штучності та проектності учасників конкурсу. 

УКРАЇНА. Sophia Ivanko

Про свою країну завжди важко говорити. Спробуємо бути не заангажованими. Фішки виступу: вбрання, вокаліз, віджеїнг.

Вбраннія: мінімалістично, дуже стримано, але на правду красиво. Колір, декоративні елементи, фасон – на 12 балів! Волосся Софійки прикрашене перлами різних розмірів.

Вокаліз: у-у-у-у-у-у. Візитівка пісні України, яку наспівують за лаштунками. Ще нюанс! Мінімалістичний вокал виділяє нас серед інших конкурсантів, що майже весь свій номер намагаються показати свій діапазон у 25 октав.

Віджеїнг: справжня магія. Команда добре попрацювала над оформленням номеру. Сцена не виглядає порожньою. Увага зосереджена тільки на Софійці.

Цей тендітний номер стане одним з найкращих виступів України на Дитячому Євро.

НІДЕРЛАНДИ. Matheu

Один з найпрофесійніших артистів JESC-2019. Номер дивишся на одному диханні. Все прораховано детально. Немає відчуття, що хлопець змагається за щось, він просто дарує свою творчість глядачеві. Після Польщі це другий радіотрек цього року. Вокальних вибухів немає. Але й не дуже воно і треба! Окремої уваги заслуговує балет – хлопці доповнюють співака та не привертають зайвої уваги. Нідерланди, молодці!

ВІРМЕНІЯ. Karina Ignatyan

З перших секунд Каріна привертає увагу до себе. Декорації (великі грати), вокал (красивий вокаліз), національні наспіви… Коли дівчинка співає та рухається сценою зі своїм танцювальним колективом, відчуття награності не виникає. Все так органічно! Наче, це перший номер, що відповідає меті конкурсу – об’єднання країн музикою під гаслом “share the joy”. Відчуття свята та радості на сцені викликає приємну посмішку на обличчі… Також сама артистка теж добре опанувала пісню і вокально, і емоційно. От тільки б над сукнею треба було ще подумати…

ПОРТУГАЛІЯ. Joana Almeida

Приємна дівчинка, але пісня… ну блін… Сцена виглядає порожньо. Вокал слабенький. Сценічний образ – окрема історія. Погано все… Головний прохідняк цього Євробачення…

ІТАЛІЯ.Marta Viola

Люблю Італію за дитячу справжість на сцені. Італійці щороку не “вигадують ровера”, а показують хорошу музику та якісний спів. Марта заспівала добре. Можливо, не дуже емоційно, але чи треба дитині перегравати те, що не на часі… Не всім треба бути Гретою Тумберг… Це не перемога, але дійсно гарний конкурсний виступ.

АЛБАНІЯ. Isea Çili

Хто випустив дитину у цьому мішку на сцену? Ну блін, так комплекси виникають! Коли дорослі співають про складність життя, біди, проблеми – ще півбіди. Але чути від дітей надважкі пісні іноді навіть неприємно… Як от у випадку з Албанією. Вокальні волання (сорі, але саме так це слухається) тиснуть на вуха. Була б можливість перемотати її виступ – зробив би це. Не чисто заспівано; емоційно провально…

СЕРБІЯ. Darija Vračević

Завершальна композиція, у якій співають про порятунок планети з недитячою драматургією. Добре запам’ятовується приспів. Це все, що можна сказати про пісню доброго. Важка композиція від тендітної дівчинки. Знову гра у дорослих. Янгольські крила (привіт Roko з Хорватії). Це точно не перемога… На завершення номеру 3D технології переносять планету на долоню співачки. 

Конкурсанти відспівали та відтанцювали всі номери.

На сцену виходить Roksana Węgiel. Вона виглядає суперово! Справжня зірка сцени! 

Розпочинається “фейкове голосування” (для перевірки коректності роботи системи голосування).

Фінальний акорд – спільна пісня “Share the Joy” від усіх конкурсантів. Кльовий трек з позитивним змістом!

Звичайно, живий виступ може відрізнятися від генеральної репетиції.

Але ми, від нашої OGAE-делегації склали свій ТОП-3.

Він* виглядає так (*Україну ми не включаємо до цього рейтингу):

3 місце – Північна Македонія

2 місце – Польща

1 місце – Іспанія

До завтра!

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s

%d блогерам подобається це: