Дитяче Євробачення Україна на Євробаченні

Життя після Дитячого Євробачення? [ч.1]

автор Dima Libra

Вже чотирнадцятий рік поспіль Україна відправляє свого представника на дитяче Євробачення. Цього року – в Глівіце, Польща. Щасливий квиток на конкурс отримала Софія Іванько, з піснею «Коли здається». Говорити про шанси, аналізувати і прораховувати результат я не буду. В цій статті мені хочеться згадати тих, хто з 2006 року захищав честь України на сценах Європи. В той час, коли участь в дорослому Євробаченні для представника країни стає певною запорукою визнання, із дитячим аналогом конкурсу ситуація дещо інша. Україна досі майже не знайома із своїми представниками, а чи справедливо це? І чи продовжили діти свою справу, ставши дорослими артистами? З’ясуємо.

Назар Слюсарчук. 2006 рік, Бухарест.
Долучившись до конкурсу на четвертому році його існування, Україна посіла дев’яту сходинку – не поганий результат для старту. Хоча, як на мене, пісня «Хлопчик рок-н-рол» в якості дебюту – доволі сумнівний вибір, бо рок-н-ролом там не пахло, та й номер нагадував виступ з програми звітного концерту якогось обласного Палацу культури. Проте, а ні це, а ні деякі проблеми з голосом не завадили Назарові триматись впевнено до кінця виступу. А от із кар’єрою артиста далі не склалось. Або ми просто чогось не знаємо, бо навіть Гугл розводить руками.

Ілона Галицька. 2007 рік, Роттердам.
Пісня «Урок гламуру» повторила результат “першопрохідця” України на JESC Назара Слюсарчука – дев’яте місце. До речі, це авторська пісня виконавиці. Ілона встигла вивчитися на факультеті музичного мистецтва «Київського університет культури», куди була зарахована одразу на ІІІ курс. У 2015 році дівчина поза чергою пройшла на кафедру магістерської підготовки цього ж вишу (дистанційна форма навчання). В мережі можна знайти кілька пісень у виконанні Ілони, але чим наразі живе вже 24-річна дівчина – не відомо.

Вікторія Петрик. 2008 рік, Лімасол.
Перший вдалий рік для нашої країни, бо українська пісня тоді посіла друге місце. Сказати, що «Матроси» чимось краще за попередні конкурсні пісні – ні, аж ніяк. Та й впоралась маленька Вікторія не найкращим чином, бо явно задихалась під час динамічної постановки. Проте високе місце – це, звісно, приємно. Взагалі, в житті цієї співачки конкурсів і фестивалів було багато, і дитяче Євро – не єдиний “з ім’ям”. В 2010 році вона разом із вірменською представницею розділила перше місце на “Дитячій Новий Хвилі», а в 2014-му вже на дорослій «Новій Хвилі» посіла друге місце. В цьому ж році вона отримала срібло українського відбору на Євробачення. Участь в національному відборі 2016 року була доволі сумнівна, отримавши після виконання конкурсної пісні відверто невтішні оцінки жюрі та глядачів. Хоча участь в всіх перерахованих конкурсах дозволила Вікторії виступати в деяких країнах СНД, із авторським матеріалом у співачки якось не склалось (здебільшого на концертах виконує чужі хіти).
Наразі Вікторія Петрик заміжня, має сина.

Андранік Алексаян. 2009, Київ.
Сильний вокал Андраніка, весела, хоча й доволі “нафталінна” пісня «Три тополі, три сурми» – все це відійшло на другий план у випадку із цьогорічним представником України. Хлопець із вродженим дефектом кісток – ахондродисплазією – звісно, відрізнявся від своїх конкурентів, і тому увага до нього була прикута неабияка. Перемогу йому це не принесло, він посів п’яте місце, але дитячим Євробаченням для нього все не закінчилось. Цього ж року Андранік переміг на дитячому конкурсі фестивалю «Слов’янській базар». В 2011 році отримав премію в номінації «Кумир нації» Загальнонаціональної програми «Людина року». Далі була перемога в “Дитячій Новий Хвилі” у 2011 році. Далі – президентська премія «Зірка України». Потім було довге і болісне лікування в Ізраїлі, через яке він не міг виступати. Наразі Андронік вчиться в Харківському музичному училищі. Творчих планів у нього надзвичайно багато, бо, як зізнається співак, за три роки вимушеної «відпустки» дуже сумував за сценою. Потроху відновлює й концертну діяльність. На часі кілька благодійних концертів на підтримку вірменської громади.
Мріє про «Нову хвилю» та «Євробачення». Каже, що прибрав з полиць всі грамоти та кубки, бо починає життя з чистого аркуша.

Далі буде…

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s

%d блогерам подобається це: