Євробачення 2019

Повні результати Євробачення-2019: сусідське голосування залишається головною проблемою конкурсу!

Євробачення-2019 назавжди залишиться в історії. Деякий час, як це часто буває, в пресі ходитимуть розмови про різні скандали, починаючи від прапора Палестини завершуючи анулюванням результатів. Але що зроблено того вже не відмінити і EBU або не звертатиме увагу, або обмежиться невеликою відповіддю. Оскільки більш радикальні дії можуть сильно вплинути на репутацію конкурсу.

Відкладаючи емоції подалі, розглянемо аналітичну складову конкурсу. Вона не менш цікава, ніж саме оголошення результатів.  

Почнемо з першого півфіналу. З 10 фіналістів думки у журі та глядачів збіглися щодо 8 країн. З 8 місця до фіналу потрапило Сан-Марино (4 місце за глядачами та 15 за журі), а Білорусь була краще оцінена членами журі (11 місце за глядачами та 6 за журі), яка посіла 10 місце і на 2 бали обійшла Польщу. В цілому картина виглядає досить дивно: лише одна Австралія була в топ-5 в обох голосуваннях. Переможцем за журі виявилась Чехія, у глядачів – Ісландія, а за сумою – Австралія.

Також хочемо звернути увагу на Португалію, яка за журі стала останньою та за глядачами 12. Бали не сильно разючі, але можна відмітити декілька оцінок: глядачі Франції та Іспанії віддали по 12 балів.

Другий півфінал виявився не менш цікавим. Думки журі та глядачів збіглися щодо 7 країн з 10 фіналістів. Почнемо з Норвегії, яка потрапила до фіналу з 7 місця. За глядацьким голосуванням ця країна стала першою, в той час як журі не бачили її в фіналі – 11. Албанія також не мала великої підтримки у професіоналів (9 місце за глядачами та 12 за журі). Водночас Данія завдячує своїм виходом більш-менш стабільному голосуванню (11 місце за глядачами та 9 за журі) і це дозволило на 1 бал випередити Литву (8 місце за глядачами та 17 за журі).

До топ-5 за журі та глядачів потрапили Нідерланди та Азербайджан. Переможцем за журі стала Македонія, у глядачів – Норвегія, за сумою балів – Нідерланди.

Представник Литви, який не пройшов до фіналу, отримав три найвищі оцінки від глядачів Ірландії, Норвегії та Великої Британії.

Розглядаючи результати фіналу, варто зазначити, що тріумфатором Євробачення стали Нідерланди, найбільше балів від журі отримала Швеція, а переможцем глядацького голосування стала Норвегія.

Фінальні протоколи виглядають досить несподівано, втім закономірними після розгляду балів в півфіналах.

У фіналі звернемо увагу на найвищі бали журі та глядачів.

За журі найбільше 12 балів отримала Швеція і більшість саме від Скандинавських країн. Розглядаючи голосування журі, навіть тут помітно, що частина балів була віддана за сусідським принципом.

Глядацьке голосування також в більшій мірі підпорядковувалось сусідському голосуванню.    

Цікаво, що в результаті такого “дружнього” голосування перемогла країна яка має не велику кількість сусідів, що підкреслює дійсну любов до пісні “Arcade” у виконанні Duncan Laurence!

Підписуйтесь на наші соцмережі:

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s

%d блогерам подобається це: