Без рубрики

UA: Перший, що з тобою відбуваеться?

Громадське телебачення знову відключили від аналогового мовлення. Тепер – тотально по всій Україні. Слід зазначити, що аналоговий сигнал «суспільності» й раніше періодично зникав у великих містах. Востаннє – цього літа.

Не допомогло й те, що телерадіокомпанія потрапила в список винятків у рамках запровадження в Україні цифрового мовлення. “UA: Перший” отримав можливість продовжити віщати в аналогу, що забезпечувало йому перевагу в порівнянні з конкурентами в аспекті покриття (за даними експертів, до 1,5 мільйона українців не мають можливості отримати цифровий сигнал).

За минулий рік держава витратила на “суспільний” майже мільярд гривень платників податків. Цюго року на нього піде ще 750 мільйонів. І це при тому, що рейтинги того ж UA: Перший досить низькі.

Водночас менеджмент телеканалу говорить про недофінансування з боку держави. Так, 2018 року замість належних за законом 1,54 млрд грн телерадіокомпанія отримала тільки половину коштів. Тобто дефіцит бюджету Громадського в 2018 році становить 759 млн грн.

Ситуація з національним телебаченням не залишила байдужими і європейських чиновників.

Німеччина закликає українську владу вирішити фінансові проблеми “Національної громадської телерадіокомпанії України” (НГТУ). Про це йдеться в повідомленні посольства Німеччини в Україні в Twitter.

Снимок

Представник ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Арлем Дезір закликав Україну відновити мовлення телерадіокомпанії “UA: Перший”. Про це йдеться в заяві ОБСЄ: “Закликаю українську владу поновити мовлення Національної громадської телерадіокомпанії ” UA: Перший ” і терміново вирішити проблеми з фінансуванням”.

11a67f8902359b9aebad339e17b272eee5efd1b6

«Європейський мовний союз» (EBU), який проводить конкурс «Євробачення», висловив занепокоєння тим, що державний Концерн радіомовлення відключив трансляцію каналу «UA: Перший» за борги.

«У цьому році телеканал, у якого найменший в Європі бюджет, отримав лише половину коштів, передбачених національним законом. Важливо, щоб громадяни мали доступ до незалежних, плюралістичним новин та інформації. Особливо це важливо перед президентськими і парламентськими виборами в Україні, які відбудуться наступного року », – ідеться в заяві EBU.

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s