Одразу після оголошення другої 10-ки фіналістів Євробачення 2018 розпочалася прес-конференція переможців. Способом жеребкування артисти обрали у якій частині шоу вони виступатимуть: першій чи другій. Український представник MELOVIN обрав першу, а згодом, коли організатори представили послідовність усіх виступів, виявилось, що Україна буде виступати під першим номером.
Дехто з українських фанів засмутився, оскільки існує думка, що виступ у другій частині шоу приносить кращі результати, а тих, хто виступає під номером один, можуть просто забути після вражень від перегляду всіх номерів. Ми вирішили дослідити чи справді це так і провести огляд фінальних результатів виконавців, що відкривали шоу останні десять років.
2008 рік. Євробачення у Бєлграді.
- Румунія. Nico and Vlad – “Pe-o margine de lume”. 20 місце. Здається й справді, романтичний дует з Румунії забувся глядачам до кінця виступів усіх учасників, оскільки за результатами глядацького голосування здобув лише 20 місце.
2009 рік. Євробачення у Москві.
- Литва. Sasha Son – “Love”. 23 місце. У 2009 році переміг Саша, проте Рибак. Литва ж опинилася наприкінці списку. Не допомогло хлопцю і те, що частину своєї пісні він виконав російською, тобто мовою приймаючої країни.
2010 рік. Євробачення у Осло.
- Азербайджан. Safura – “Drip Drop”. 5 місце. Ось і перший доказ того, що не варто боятися першого номеру. Чарівна Сафура зачарувала Осло своєю піснею та постановкою і легко увійшла у топ-5.
2011 рік. Євробачення у Дюссельдорфі
- Фінляндія. Paradise Oskar – “Da Da Dam”. 21 місце. Ніжне виконання Оскаром пісні “Da Da Dam” під гітару не принесло високих балів від журі та глядачів. В підсумку – 21 місце.
2012 рік. Євробачення у Баку.
- Великобританія. Engelbert Humperdinck – “Love Will Set You Free”. 25 місце. У 2012 році Великобританія вирішила підкорити конкурс своєю старою гвардією і надіслала відомого досвідченого виконавця Енгельберта Хампердінка, проте це не спрацювало. Результатом стало останнє, 25, місце.
2013 рік. Євробачення у Мальмо.
- Франція. Amandine Bourgeois – “L’enfer et moi”. 23 місце. У 2013 році французька співачка відкрила конкурс роково і драйвово, проте це не допомогло їй при голосуванні. Вона посіла лише 23 місце, хоча глядачам її роковий спів, мабуть, запам’ятався.
2014 рік. Євробачення у Копенгагені.
- Україна. Марія Яремчук – “Tick Tock”. 6 місце. Ось і наш основний доказ того, що не такий страшний чорт, як його малюють! Україна вже мала досвід виступати першими. І, як бачимо, дуже успішний! Чудово поставлений номер, гарне виконання і хітова пісня принесли високу позицію у фіналі, не зважаючи на перший номер виступу. І нічого нікому не забулось!
2015 рік. Євробачення у Відні.
- Словенія. Maraaya – “Here for You”. 14 місце. Хоча словенська виконавиця і співала у своїй пісні «When you’re down down low», у фінальній таблиці вона опинилася на 14 позиції, тобто у середині списку.
2016 рік. Євробачення у Стокгольмі.
- Бельгія. Laura Tesoro – “What’s the Pressure”. 10 місце. Ну хто б міг краще розпочати конкурс у 2016 році, як не запальна Лаура Тесоро? Глядачі та журі її звичайно запам’ятали та полюбили. В результаті вона замкнула топ-10 року.
2017 рік. Євробачення у Києві.
- Ізраїль. IMRI – “I Feel Alive”. 23 місце. Співак з Ізраїлю минулого року з першого ж номеру допоміг розігріти київське МВЦ, проте високих балів в результаті не отримав. 23 місце і кінець фінальної таблиці.
Як бачимо, перший номер – це не вирок! Скоріш за все, все залежить від пісні, постановки, співу та енергетики самого виконавця. Тому побажаємо нашому представнику удачі та наснаги!!!! Завжди можна стати виключенням з правил!
Автор: Ярина Мандюк