Євробачення 2018

RASMUSSEN: Я виріс на піснях Євробачення

Євробачення-2018 приголомшило усіх великою кількістю разноманітних жанрів. Однак серед них слід виділити представника Данії RASMUSSEN, який наче повернувся з минулого, щоб розповісти історію про вікінгів, які не завжди бралися за стрілу у вирішення певних питань. Ярині Мандюк з OGAE Ukraine вдалося ексклюзивно поспілкуватися з датським представником та дізнатися подробиці його підготовки до Лісабону.

Ярина: RASMUSSEN, вітаємо з перемогою у національному відборі та участю в Євробаченні. Розкажіть нам трішки про підготовку до конкурсу в травні?

RASMUSSEN: Так, звичайно. Це все починається зараз, оскільки  я повинен знайомитись з іншими учасниками, фанами і пресою. І я завжди віддаю перевагу спілкуванню «вживу».

Я: Це невеликий тур перед конкурсом, так?

R: Це все pre-parties, де я буду виконувати пісню. Все інше – це відповіді на е-mail, телефонні дзвінки, інтерв’ю, все таки. Я був у турі Данією після перемоги в національному відборі і це було дещо інше. Але зараз я можу повністю сконцентруватися на Євробаченні.

Я: Ти плануєш щось змінювати в своєму номері чи постановка буде такою, як на нацвідборі?

R: Я точно не можу розказати цього, але я скажу тобі, що нам подобається те, що ми зробили в Ольборзі (під час туру по Данії – ред.). Ми подумали, що це круто і підходить пісні, тому не очікуйте багатьох змін, якщо такі будуть.

Я: Я знаю, ти вчитель в школі акторського мистецтва. Що твої студенти кажуть про участь у конкурсі?

R: Коли це було оголошено, вони збожеволіли.

Я: Євробачення популярний конкурс в Данії?

R: Не такий популярний як колись, але все ж таки досить популярний. Це величезне змагання. Але якщо порівняти, наприклад, з Швецією чи деякими іншими європейськими країнами, то він програє у Данії.

Я: В Україні він дуже популярний.

R: В Україні, так? Ну у нас з 5 мільйонів, національний відбір дивляться 1,5 млн глядачів. Але все ж таки зараз він не на тій висоті, що колись. Просто зараз багато пропозицій для молодого покоління, наприклад онлайн-стримінги. І вони можуть робити стільки різних речей. Телебачення вже не грає таку роль. Я думаю Danish Melody Gran Prix постраждало через це.

Я: Ти сам дивився Євробачення рік чи два тому? 10 років тому? І яка твоя улюблена пісня?

R: Так, я ріс, дивлячись цей конкурс. Це те, що ми дивились сім’єю. Потім я пішов з дому, завів своїх дітей,  я часто граю і співаю в п’ятницю і суботу ввечері. І не маю змоги дивитися його так часто, як хотілося б, але все ж таки в різний спосіб я слідкував за конкурсом кожного року.

Щодо улюблених пісень: з міжнародних виконавців, якщо говорити про нову еру, то це звичайно Loreen – Euphoria. Це одна з найкращих пісень. Якщо з усього періоду – то це АВВА. Я робив шоу АВВА 2 роки тому і хоча я завжди любив їх творчість, однак після виконання цих пісень – закохався ще більше. Тому звичайно АВВА – Wateloo. А з данських виконавців мені подобаються A Friend In London «A new tomorrow»,  які були у 2011, і звичайно Емілі. З усього періоду – це Tommy Seebach з композицією «Under stjernerne på himlen».

Я: Я знаю, що автори пісні Higher Ground запросили тебе приєднатись до конкурсу і заспівати цю пісню, так? Це була перша така пропозиція чи в минулі роки теж запрошували?

R:  Ні, я ніколи не приймав пропозицій бути на данському відборі Євробачення до цього часу. Я просто був задіяний у багатьох шоу, співав і виступав у Данії. Але ніколи не запрошували автори пісень заспівати на конкурсі, тому це була нова річ для мене.

Я: Перший раз і одразу успіх!

R:  Так, мені подобається це! Але знаєш, мені вже 33 роки і тому якщо я щось роблю, то все відбувається за моїми правилами. Я б не робив цього, якби мені не подобалася пісня. На щастя, вона мені сподобалася з першої хвилини коли я її почув, тому мені було дуже легко сказати «так».

Я: Кожен артист намагається подати якийсь особливий меседж у своїй композиції. В тебе є свій меседж?

R: В основі пісні історична особа – Магнус Оркнейський, який відмовився вступати у війну з королем проти його ворогів. Він хотів вирішити конфлікт іншими способами, без боротьби. Що я хочу сказати цією піснею – давайте спробуємо вирішувати конфлікти словами, говорити один з одним і слухати один одного. Тобто починаймо діалог, а не просто йдемо один на одного. Я думаю багато конфліктів у світі зараз можуть бути вирішені, якщо почати розмовляти. Я не буду називати конкретні події, але так, я думаю люди можуть знайти слова і меседжі, якщо не будуть такі вперті.

Я: Це чудово! Одне питання від мене особисто. Так як я беру уроки вокалу, я б хотіла спитати тебе як вокаліста, співака, скажи одну найважливішу річ, яку потрібно знати співаку, щоб звучати добре на живому виступі?

R:  Те, у що я вірю – це пам’ятати про усе своє тіло, не зациклюватися тільки на своєму горлі, бо так можна тільки пошкодити голосові зв’язки. Пам’ятай про своє тіло та живіт. Усі під час живих виступів нервують. Я також нервував, коли співав на національному відборі. Це дещо інше, ти рухаєшся наповнений емоціями, навкруги багато людей, але важливо залишатися сконцентрованим і «бути» в своєму тілі. Напевно, це найкраща порада, яку я можу тобі дати.

Журналіст – Ярина Мандюк

Редактор – Аліна Єврофан

 

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s

%d блогерам подобається це: